Gala konkursu Budowa Roku 2017

26 czerwca 2018 r. już tradycyjnie w gmachu Naczelnej Organizacji Technicznej odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom prestiżowego Konkursu PZITB Budowa Roku 2017 – XXVIII edycja konkursu została zorganizowana przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa od 1989 roku przy współudziale Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa następnie Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju oraz Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.

W Gali uczestniczyło ponad 300 gości w tym przedstawiciele największych firm budowlanych, samorządów zawodowych, organizacji związanych z branżą budowlaną.

Konkurs stał się jednym z najbardziej prestiżowych przeglądów osiągnięć polskiego budownictwa skutecznie promując polską myśl architektoniczno-budowlaną, polskie firmy budowlane, inwestorów i deweloperów.

Wieloetapowy konkurs o „Oskary budowlane” był jak zwykle zacięty, do III etapu konkursu sędziowie zakwalifikowali 37 obiektów, nagrody przyznano w dziewięciu kategoriach. Zrealizowane obiekty są zgłoszone przez inwestorów, generalnych wykonawców, deweloperów, jednostki projektowe bądź samorządy terytorialne.

Sąd konkursu dokonując wyboru najlepszych realizacji minionego roku, kieruje się następującymi kryteriami jak jakość robót, czas realizacji i organizacja procesu budowlanego, zastosowane nowoczesne rozwiązania technologiczne, funkcjonalność, koszty realizacji, warunki pracy i spełnienie wymagań bhp oraz wpływ inwestycji na środowisko i gospodarkę regionu.

Sędzia sprawozdawca konkursu Mariusz Okuń