Sukces poradnika: Prawo budowlane 2020 – Uczmy się wspólnie

Oddział Warszawski PZITB podjął kilka miesięcy temu, w mediach społecznościowych, akcję informacyjną związaną z tzw. dużą nowelizacją ustawy Prawo budowlane (Dz.U. 2020,poz. 471 z dnia 18 lutego 2020 r). Od lutego, na grupie Facebooka: Prawo budowlane 2020 – Uczymy się wspólnie, publikujemy informację o planowanych zmianach. Efektem tych publikacji – w odpowiedzi na oczekiwanie środowiska – było wydanie poradnika.
Przyjęta forma poradnika, układ redakcyjny oraz sposób prezentacji treści merytorycznej sprawiają, że informacje podane w nim zaprezentowane są w sposób przystępny i przejrzysty, a tym samym stanowią użyteczne i pomocne narzędzie w trudnym okresie początków wprowadzania zmian, które zaczęły obowiązywać od 19 września br. Co warte podkreślenia – poradnik zawiera również bieżące nowelizacje wynikające z delegacji innych ustaw (planowanych jest pięć nowelizacji od lutego 2020 r., w tym trzy są już wprowadzone) oraz zawiera odwołania (poprzez kody QR) do uaktualnianych na bieżąco przepisów prawa budowlanego. Partnerem głównym jest Mazowiecka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa, a partnerem wydawniczym został „Przegląd Budowlany”.
Pierwotny nakład okazał się niewystarczający, zapotrzebowanie przerosło nasze najśmielsze oczekiwania i z nieukrywaną satysfakcją zleciliśmy dodruk publikacji, co w konsekwencji dało wynik na poziomie 40 tys. egzemplarzy. Najlepszą reklamą są recenzje samych czytelników: „to kompendium wiedzy z zakresu zmiany ustawy Prawo budowlane, przystępnie napisany z superszatą graficzną, niezbędny w praktyce inżynierskiej.” Poradnik pisany jest przez inżynierów. Praktyczny niezbędnik branżowy jest jeszcze w ciągłej sprzedaży. Już planujemy kolejne inicjatywy, nie tylko wydawnicze.

Kup poradnik